Blog Arşivleri
Blog Kategorileri
Son Yorumlar
Yorum Yok
Blog search

Bebek kıyafeti seçiminde nelere dikkat edilmeli ?

Yayınlanan1 Yıl önce
Beğen0

Bir bebeğin kıyafet değiştirme ihtiyacı, bir yetişkinden daha fazladır. Bebeklerin ihtiyaç duyduğu kıyafetlerin listesini gözden geçirmeli, tamamlamalı ve yeteri kadar yedek kıyafet hazırlamalısınız. Çünkü bebeklerin terlememesi için günde birkaç kez değiştirilmesi gerekiyor.

Kıyafetleri yaşadığınız yerin iklimine ve bebeğin doğacağı mevsime göre seçmelisiniz.

Bebeğin kıyafetlerini beklenen doğum kilosuna göre seçmelisiniz.

Ütü gerektirmeyen doğal liflerden yapılmış giysiler bebekler için idealdir. Bebek kıyafetlerini seçerken sentetik kumaşlardan uzak durun ve pamuklu ürünleri tercih edin.

Çok dantelli, bağcıklı, saçaklı giysiler pek kullanışlı değil.

Seçtiğiniz bebek kıyafetleri, bebeğin kafasına kolayca oturması için geniş veya geri çekilebilir yakaya sahip olmalıdır. Ayrıca bebeğin bezini kolayca açabildiklerine de dikkat etmelisiniz.

Bebek kıyafetleri genel olarak şu özelliklere sahip olmalıdır: Doğal malzemelerden yapılmış, çok fazla süs içermeyen - çöp ayrıntıları yok, takması ve çıkarması kolay, hareket etmesi kolay ve yumuşak.

Bebeğiniz için sağlıklı malzemelerden yapılmış çorap ve şapkalar almalısınız. Çoraplar bebeğin ayakları için çok sıkı olmamalıdır. Başınızın üşümesini önlemek için sağlıklı malzemelerden yapılmış mevsimlik bir bere seçin.

Kışın doğum yapacaksanız tabii ki kışlık giysiler de alacaksınız. Kazakların ve hırkaların çok kalın veya çok tüylü olmadığından emin olun.

Satın aldığınız kıyafetlerin dikişlerine dikkat etmelisiniz, bu kısımlar sert ve kalın olmamalıdır.

Bebeğin giysilerini herhangi bir deterjanla değil, bebek kıyafetleri için üretilmiş özel ürünlerle yıkamalısınız. Ayrıca bebek kıyafetlerini, naftalin ilaçlarını, naftalin vb. Ürünleri saklarken kullanmamalısınız.

Son olarak; kendi kıyafetlerinizinde temizliğinin kolay olması faydalıdır. Çünkü bebek kucağınızdayken kusarak veya ıslatarak üzerinizi kirletebilir.

Leave a Comment
Leave a Reply
Please login to post a comment.

Settings

Daha fazla ürün için tıkla.
Aradığınız terim ile alakalı ürün bulunamadı.

Paylaş

Menu

Hesap oluşturun ve beğendiğiniz ürünleri kaydedin!

Oturum Aç